28 Mart 2015 Cumartesi

Bir blogger'a bir mağazada potansiyel hırsız muamelesi yapılırsa!

marmarapark beylikdüzü
İstanbul Marmara Park Alışveriş Merkezi

Bir alışveriş insanın nasıl burnundan getirilir!

Nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum. Yazmakla yazmamak arasında cebelleştim. Eşime bir şıklık yapmak, ona baharlık bazı hediyeler almak için Marmara Park'a gittim. Bir kaç mağazadan sonra Pull and Bear adında bir mağazaya girdim. Eşime bir şeyler alacaktım ya baktım erkek reyonunda bir trençkot var beğendim bir deneyeyim dedim.

Sırt çantanız var diye potansiyel hırsız muamelesi görürseniz!

Aldım trençkotu gittim prova odasına prova odasının hemen önünde kasiyer var.  Beyefendi dedi buyurun elime naylon bir cisim verdi anlam veremedim. Dikdörtgen bir cisim ucuz lokanta menüsü gibi bir şey.  Ürün adeti kadar elimize veriyorlarmış! Çantanızı dedi şuraya tutar mısınız? Oha dedim ne oluyoruz lan prova odası değil Beyaz Saray mübarek! Yok vazgeçtim denemekten desem. Bunlar bana hırsız filan der, lanet olsun tutalım hadi dedim rezalet çıkmasın.  Prova odasının perdesini kapatmadan trençkotu denedim. Don alsaydım da aynını yapardım. Yeminle söylüyorum yapardım! Madem çantalı müşteriyi potansiyel hırsız olarak görüyorsunuz bari şeffaf olalım böylelikle daha güvende olur Pull and Bear markası.
Böyle bir mağazadan bir şey alınır mı? Ben almadım! Çıkarken nazikçe kasiyere "Hanımfendi bu yaptığınız uygulama çok ayıp, ben 40 yaşındayım Türkiye'de ve dünyada o kadar mağaza gezdim ilk defa sizde gördüm bu uygunsuz davranışı. Hoşlanmadım bir daha Pull Bear adlı mağazanın kapısından içeri adım atmam. Bunu üstlerinize söyleyin dedim." Kız gak guk dedi, napsın garibim ekmek parası. Uygula demiş aklı evvelin biri uyguluyor. Güvenlik atladı hemen ordaan beyfendi o mağaza böyle bu mağaza böyle bla bala bla....

Marmara Park AVM, sen de bu çirkin davranışın ortağısın bana göre

Şimdi sevgili Marmara Park yönetimi, ant olsun ki AVM’nizde bir daha Pull Bear gibi bir mağazada böyle bir olayla karşılaşırsam Marmara Park'a gelmem! Nasıl bir kafa nasıl bir marka yönetimi varsa böyle uygunsuz bir uygulamayı başlatmış hiç rahatsızlık duyan olmadı mı? Siz bir AVM olarak böyle bir şeye nasıl izin verirsiniz. Zaten girerken çantama bakıyorsunuz, mağaza kapılarında dıt dıt öten barkod alarmları var. Yetmedi çoğu magazanın içinde güvenlik de var!

En biçimsiz hizmet ödülü yada tersine inovasyon ödülü


Sevgili Marmara Park müşteriniz Blogger Bolat'a davranışınızla potansiyel hırsız muamelesi yaptırdınız. Bu ayıp size yeter. İstanbul inovasyon Grubundan arkadaşlarla konuşuyorduk. En iyi hizmet uygulamalarına İnovasyon ödülleri filan verilsin diye. Sevgili arkadaşlar eğer "tersine bir inovasyon"  ne bileyim "Çengelköy Badem'i" ödülü vermek isterseniz. Çantalı müşterisine potansiyel hırsız muamelesi yapan Pull Bear adlı mağazaya verebilirsiniz. Alınlarının akıyla bu ödülü hak ediyorlar.

İspanyol İnditex Grubuna çağrıda bulunuyorum


Yıllardır severek ürünlerini kullandığım Inditex bana bunu sen mi yapacaktın! Sen benim Brütüsümsün! Hay ellerim kırılsaydı da yıllardır Bershka markalı ürünlerinizi almayaydım! Hay ellerim kırılaydı da Zara'dan bir şey almayayım dedirtti Marmara Park Pull and Bear mağazanız. Bravo İnditex şimdi bu uygulamayı icat eden aklı evvel kimse ona ödülünü veriniz. Çalışanlarınıza marka nasıl berbat edilir. Bir çırpıda nasıl bir markanın içine edilir gibi eğitimleri de insan kaynaklarınız eğitim planları içine alsın!

Moda bloggerları bu duruma ne der?


Bana böyle bir çirkin davranışta bulundunuz bari başkasına yapmayın İnditex'in karizması çizilmesin. Evet, moda dünyasındaki tüm blogger arkadaşlara çağrımdır. Siz böyle bir davranışla karşı karşıya kalsanız böyle bir markadan ve bu markanın firmasının markalarından alışveriş yapar mısınız? Sizi vicdanınızla baş başa bırakıyorum.


İstanbul İstanbul Olalı böyle uygulama görmedi!


Pull and Bear beni çok kırdın. İnditex sen bu muydun yahu! Bana kendimi acayip kötü hissettirdin bravo senin gibi satıcı az bulunur! En azından hayatımda bana bir ilki yaşattın. Belki mağazanızda kamera vardır izleyin diye tarih veriyorum. 28 Mart 2015 Cuma saat 20:00'dan sonra sırt çantalı adam! Bu postu size iyilik olsun diye yazıyorum en azından böyle çirkin ve insani olmayan bir çalışmayı bitirmek de sizin için iyi bir başlangıç olur. Zararın neresinden dönersen kardır bilmem İspanyollar bunu nasıl algılar!

Zara'da bu uygulama yok, Bershka'da bu uygulama yok, Massimo Dutti’de yok! Peki, Pull and Bear de neden var?

Diyelim ki Türkçeniz kıt başka dilde de izah edeyim!

Hey Pull and Bear & Inditex, you are not polite! You are very rude!

Hey Pull and Bear & Inditex, usted no es educado! Usted es muy grosero!

Hey Pull and Bear & Inditex, vous n'êtes pas poli! Vous êtes très désagréable!

Hey Pull and Bear & Inditex , sie sind nicht höflich! Sie sind sehr unhöflich!

Cevap hakkınız bende baki! Bekliyorum!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder