16 Ocak 2012 Pazartesi

Bu ne yaman oksimoron!

Bir iyi  bir kötü İstanbul haberim var. Önce kötüsünden başlayayım! Basın Ekspress Yolu, İkitelli Kavşağı arasındaki alan ve bu alan içerisindeki Ayamama deresinin kotu düşürülerek tekne gezintilerinin yapılacağı bir turizm alanı haline getirilecekmiş. Yani dere ile Marmara denizi arasındaki kot farkı sıfırlanacak ve dereye deniz suyu basılacak!
Doğayla oynamamak lazım! Doğadan almamak lazım! İntikamı acı olur! Çakma Venedik yaratacağız diye ekolojiyle oynanmaz! Denizin canı isterse o kot farkını kaldırır! Olası bir İstanbul depreminde sonradan açtığın kanal bir felakete sebep olursa! Amannnnnnnnn Bolat kim öle kim kala! Nerde görülmüş bizim uzun dönem düşündüğümüz! Carpe diem, başka bişey demiyem!
Ayamama deresinin ıslah edilip etrafının 4 milyar dolarlık yatırımla turizm alanı haline getirilecek. Dejavu, biliyorsunuz burada  insanlar pisipisine derede değil Mahmutbey yolunun ortasında sele kapılıp boğularak ölmüşlerdi. Sanırsın Filipinler'den Taifun abimiz yada Amerika'dan  Elizabet ablamız geldi. Yok yoook sadece yağmur yağdı ve canlı yayında sele kapılıp öldü insanlar! Turizm alanı yapacağınıza tabiat parkı yapsaydınız İstanbul nefes alsaydı!  
Şimdi iyi habere bakalım! İstanbul'un silüetini zehirleyen kazulet çirkin Zeytiburnu binaları yıkılıyor! Başbakan’a teşekkür ediyorum! Bürokrasiye kalsa o iş çoktan kitabına uydurulmuştu! 


Not: Oksimoron'u kısaca çelişkili iki anlam bildiren ifade şeklinde tanımlıyorum. Örneğin, sessizliğin sesi, sabit değişken, liberal faşist, muhafazakar demokrat, nasyonel sosyalist bla..bla..bla..

Fotoğraf Kaynak: Sabah