23 Nisan 2012 Pazartesi

23 Nisan'da fosur fosur uyursan!

Hep şikâyettesin! Cumhuriyeti öyle yapıyorlar böyle yapıyorlar! Haklısın sen 23 Nisan'da evde fosur fosur yattığın için oluyor tüm bunlar! Kalk çocuk ol, çocuğun varsa o coşkuyu çocuğunla yaşat! Çocuğun yoksa sen çocuk ol, o coşkuyu sen yaşa! Neşeni sevincini âlem görsün! Sen sokakta ol ki coşku olsun, sen sokakta ol ki bayram olsun! Şikâyet etme işin ucundan tut, madem beğenmiyorsun beğenilecek işler yap! 

Atatürk bir zamanlar sana hitaben “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz" diye maruzatını anlatmıştı! 

Bırak memleketi aydınlığa boğmayı, bu ülke için bir mum yakabildin mi? Cevabın evet ise sorun yok, çalışmaya devam! Cevap, hayır ise bugünden tezi yok çalışacaksın arkadaş! Yoksa sen fosur fosur daha daha rahat uyuyasın diye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerde kutlanabilir, akıllı ol! Yarın İstanbul coşmalı arkadaş! Çoluk çocuk tüm İstanbullu sokakta olmalı, bayram bayram gibi kutlanmalı! 23 Nisan ile ilgili "dayatmalarda kayboluş" güzel bir post yazmış tavsiye ederim.